July 12
AP
Hearts *
Dundee United
July 13
FT
Cowdenbeath
East Fife
July 16
FT
Stenhousemuir
Dundee United
FT
Cowdenbeath
Hearts
July 13
FT
Forfar Athletic
Brechin City
FT
Ross County
Montrose
July 16
FT
Brechin City
Ross County
FT
Montrose
St. Johnstone
July 13
FT
Arbroath
Elgin City
AP
Stirling Albion
Hibernian *
July 16
AP
Alloa Athletic
Elgin City *
July 17
21:45
Stirling Albion
? - ?
Arbroath
July 13
FT
Peterhead
Cove Rangers
FT
Raith Rovers
Dundee FC
July 16
AP
Peterhead *
Inverness CT
July 17
21:45
Cove Rangers
? - ?
Dundee FC
July 13
FT
Annan Athletic
Dumbarton
FT
Queen of South
Motherwell
July 16
FT
Greenock Morton
Dumbarton
AP
Queen of South *
Annan Athletic
July 13
AP
Hamilton Academical
Queen's Park *
FT
Partick Thistle
Airdrieonians
July 16
FT
Queen's Park
Partick Thistle
July 17
21:45
Clyde
? - ?
Hamilton Academical
July 13
FT
Berwick Rangers
Ayr United
AP
Falkirk
Livingston *
July 16
FT
Falkirk
Stranraer
FT
Livingston
Ayr United
July 13
FT
East Kilbride
Albion Rovers
July 14
FT
St. Mirren
Dunfermline Athletic
July 17
21:45
Dunfermline Athletic
? - ?
Albion Rovers
21:45
St. Mirren
? - ?
Edinburgh City
May 23
FT
Dundee United
St. Mirren
May 26
AET
St. Mirren *
Dundee United
May 15
FT
Raith Rovers
Queen of South
May 18
FT
Queen of South
Raith Rovers
May 14
FT
Annan Athletic
Clyde
May 18
FT
Clyde
Annan Athletic
Scotland - League 2:: play-off
May 18
FT
Berwick Rangers
Cove Rangers
Scotland - Scottish Cup
May 25
FT
Hearts
Celtic
Scotland - Premiership
August 3
17:00
Aberdeen
Hearts
17:00
Celtic
St. Johnstone
17:00
Hibernian
St. Mirren
17:00
Livingston
Motherwell
17:00
Ross County
Hamilton Academical
August 4
15:30
Kilmarnock
Rangers
Scotland - Championship
August 2
21:05
Dunfermline Athletic
? - ?
Dundee FC
August 3
17:00
Alloa Athletic
? - ?
Partick Thistle
17:00
Arbroath
? - ?
Queen of South
17:00
Ayr United
? - ?
Greenock Morton
17:00
Dundee United
? - ?
Inverness CT
Scotland - League 1
August 3
17:00
Airdrieonians
? - ?
Forfar Athletic
17:00
Clyde
? - ?
East Fife
17:00
Dumbarton
? - ?
Raith Rovers
17:00
Peterhead
? - ?
Falkirk
17:00
Stranraer
? - ?
Montrose
Scotland - League 2
August 3
17:00
Brechin City
? - ?
Annan Athletic
17:00
Cove Rangers
? - ?
Edinburgh City
17:00
Elgin City
? - ?
Cowdenbeath
17:00
Stenhousemuir
? - ?
Albion Rovers
17:00
Stirling Albion
? - ?
Queen's Park
Scotland - Highland League
July 27
17:00
Brora Rangers
? - ?
Fort William
17:00
Deveronvale
? - ?
Nairn County
17:00
Fraserburgh
? - ?
Wick Academy
17:00
Inverurie Loco Works
? - ?
Buckie Thistle
17:00
Keith
? - ?
Formartine United
17:00
Lossiemouth
? - ?
Huntly
17:00
Strathspey Thistle
? - ?
Clachnacuddin
17:00
Turriff United
? - ?
Rothes
Scotland - Lowland League
July 27
17:00
BSC Glasgow
? - ?
East Stirlingshire
17:00
Bonnyrigg Rose Athletic
? - ?
Vale of Leithen
17:00
Edinburgh University
? - ?
Edusport Academy
17:00
Gala Fairydean Rovers
? - ?
Cumbernauld Colts
17:00
Gretna FC 2008
? - ?
Civil Service Strollers
17:00
Kelty Hearts
? - ?
Dalbeattie Star
17:00
Stirling University FC
? - ?
Spartans FC
Scotland - Challenge Cup
August 6
21:00
Albion Rovers
? - ?
Hearts U21
21:00
Berwick Rangers
? - ?
Rangers FC U21
21:00
Brora Rangers
? - ?
Aberdeen U21
21:00
Fraserburgh
? - ?
Ross County U21
21:00
Hamilton Academical U21
? - ?
BSC Glasgow
21:00
Hibernian U21
? - ?
Elgin City
21:00
Kelty Hearts
? - ?
Kilmarnock U21
21:00
Livingston U21
? - ?
Formartine United
21:00
Motherwell U21
? - ?
Spartans FC
21:00
Queen's Park
? - ?
Celtic U21
21:00
St. Johnstone U21
? - ?
Cove Rangers
21:00
St. Mirren U21
? - ?
East Kilbride